X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
18 серпн¤ 2019 23:19
24.02.2009

Щоб вижити під час глобальної кризи, Україна має будувати нову економіку.Відкритий лист.

Звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради України

Світ сьогодні зіштовхнувся з економічною кризою, природа і масштаби якої ще не до кінця усвідомлюються ані політичними лідерами, ані експертами, ані фінансистами, ані капітанами бізнесу та промисловості. Всесвітній економічний форум в Давосі продемонстрував усю глибину розгубленості щодо можливих антикризових дій. Очевидним є одне: порятунок від кризи треба шукати не тільки у сфері фінансів, і навіть не в реальному секторі економіці.
Світова економіка розплачується за гонитву споживчих апетитів, якою «заразилися» в останні десятиліття майже усі суспільства і держави світу. Між тим ресурси економічного зростання на цьому етапі індустріального розвитку вичерпано. Тому можливості виходу з глобальної кризи пов’язані виключно з формуванням нового економічного укладу, появою надсучасних технологій і виробництв в таких сферах, як наноіндустрія, супрамолекулярна хімія, поновлювана енергетика тощо. Саме вони мають стати точками майбутнього зростання, врятують світ від загрози тотальної рецесії та бідності.
Треба усвідомити просту істину: на зміну старій економіці неминуче прийде нова, і лідерство в ній належатиме лише тим країнам, які опанують новітню технологічну хвилю. Ті, хто залишиться поза цією хвилею, втратять усе: перспективи, ресурси, навіть суверенітет. Світ після кризи буде іншим, набагато більш жорстоким до країн-невдах. Перед Україною сьогодні відкриті обидва шляхи: і до майбутнього лідерства, і до довічного ув’язнення на узбіччі цивілізації.
Такі масштаби інфляції, безробіття, падіння промислового виробництва, погіршення якості життя вже давно не були характерними для України. Проте найбільш загрозливою виглядає національна технологічна криза, катастрофічна застарілість нашої економіки від провідних країн.
Політика в Україні, яка сьогодні є нічим іншим, ніж банальною боротьбою за владні посади, має нарешті стати дійсно державною! Треба негайно вдатися до рішучих антикризових дій, які необхідно спрямувати на макроекономічну стабілізацію, перехід до нового технологічного укладу та здійснення конкурентоспроможного розвитку економіки на новій хвилі її зростання.
Для цього, передусім, необхідно створити систему цільового управління грошовою пропозицією, замкнену на кредитування реального сектора економіки в пріоритетних напрямах розвитку. Ефективна система управління фінансовими ресурсами дозволить підтримати внутрішній попит, стимулювати інвестиційну та інноваційну активність, сприяти створенню нових робочих місць та конкурентних переваг для національного товаровиробника.
Необхідно вже найближчим часом внести до Законів України, у тому числі до Державного бюджету на 2009 рік, зміни, спрямовані на створення сприятливого режиму діяльності для підприємств, що працюють в сфері високих технологій, застосовують інновації або модернізуються. Треба змінювати податкову, митну, амортизаційну політику, шукати усі можливості для пріоритетного фінансування точок росту: науки, технологій, освіти.  Економити на цьому сьогодні – не просто державницька недалекоглядність. Це державна зрада.  
Конче потрібно розробити та ухвалити Науково-технологічний, Інноваційний і Освітній кодекси України, в основу яких буде покладений принцип гармонізації потреб національної економіки, і особливо тих її секторів, що тільки формуються, у фахівцях певної кваліфікації і спеціальності, підняття престижу професійно-технічної освіти, посилення наукової діяльності вузів, впровадження державно-приватного партнерства у практику державних замовлень.
Нарешті, Україна має переглянути зовнішньополітичні пріоритети. Сьогодні абсолютно очевидним є провал євроінтеграційного проекту. Заперечувати це – значить прирікати державу і суспільство марно витрачати національні можливості і час. Європа нам не допоможе, бо вона не знає, як допомогти собі сама. Великі перспективи для України сьогодні відкриваються в різноманітних інтеграційних утвореннях Євразії. Саміт ЄврАзЕС, що днями відбувся в Москві, продемонстрував серйозний потенціал антикризового партнерства України з країнами-членами об’єднання. Зокрема, повноправна участь нашої держави у проекті Міжнародного центру високих технологій, якій планується створити, а також у інших вже діючих високотехнологічних проектах є нагальною необхідністю з точки зору виходу з кризи через інститути нової економіки, а відтак – й з точки зору національних інтересів України.
Розширення внутрішнього ринку, структурна перебудова економіки на основі нового технологічного укладу та формування інвестиційної системи – це ті ключові елементи, що повинні об’єднувати програму антикризового регулювання з довгостроковими пріоритетами економічного та соціального розвитку України. 
У зв’язку з цим пропонуємо найближчим часом:
- поновити діяльність Ради з питань науки і науково-технічної політики Президенті України;
- переглянути Національну програму розвитку високих технологій та структуру управління науково-технологічним розвитком;
- провести парламентські слухання з питань стратегії розвитку України в умовах формування нового технологічного укладу світової економіки.
Суспільство чекає від вас високих проявів державницької мудрості, патріотизму та економічної далекоглядності.


Рада «Українського форуму»

Версія для друку