X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
15 кв≥тн¤ 2021 7:28
27.02.2010

Український націоналізм не тотожний українським національним інтересам

Заява «Українського форуму»

Вибори Президента України завжди драматичні. Не стала виключенням й виборча кампанія 2010 року. Але незважаючи на те, що держава останній рік балансувала на межі економічного і соціального дефолту, а останні 5 років перебувала у стані політичної кризи, український народ достойно пройшов через випробування виборами. Сьогодні новообраного Президента України вітає весь світ. Однак цей факт категорічно відмовляється визнавати переможена сторона. Спроби опротестувати рішення Центральної виборчої комісії в суді, підкреслене ігнорування церемонії інаугурації В.Ф. Януковича в Верховній Раді України, інші демарші Юлії Тимошенко та її політичної сили начебто продиктовані бажанням захистити волю своїх виборців і долю України.
Насправді ж вони лише принижують державу і руйнують й без того хиткий громадянський мир, який для українського суспільства є цілком свідомим вибором.
Не можна ігнорувати той факт, що перемога В.Ф. Януковича на виборах не була розгромною, і що кандидатуру Ю. Тимошенко підтримала співставна кількість виборців. Але в усіх країнах з давньою демократичною традицією доля виборів зазвичай вирішується зовсім незначною кількістю голосів, іноді – не більше 0,5%. І ніхто не робить з цього трагедії. Суспільство продовжує жити далі в очікуванні чергового раунду політичних змагань між представниками різних політичних сил за право керувати країною протягом наступних років.
Чому в Україні відбувається не так? Чому перемогу «не свого» кандидата деякі політичні і громадські діячі квапляться публично назвати зрадою національних інтересів і «історичних цінностей» України?
Річ у тім, що, незважаючи на тисячолітні коріння українського народу і майже 20-річну історію державної незалежності, національні інтереси України досі не сформульовані, а їх ціннісна основа не є цілісною, узгодженою і консолідуючою. Все це ще належить створити – нашими спільними громадськими зусиллями. Поки цього не відбудеться, жоден президент не зможе стати лідером всього народу.
Саме тому висувати новообраному Президенту вимоги щодо збереження курсу на євроатлантичну інтеграцію, створення єдиної помісної церкви, дотримання спірної версії історичних подій і шанування спірних героєв як мінімум безглуздо. Спроби колишнього Президента України нав’язати нації подібну версію нових національних цінностей провалилися - навіть не в ході виборів 2010 року, а набагато раніше. Національні цілі України є значно ширшими за націоналістичні цінності деяких політичних сил.
Україна сьогодні має знайти власний шлях у сучасному світі – не приймаючи чи відкидаючи ті або інші версії минулого, а створивши свій образ бажаного майбутнього. І вже на цій основі формулювати національні інтереси, консолідувати суспільство, відточувати неповторні національні цінності.
Ми бачимо Україну в числі 30 провідних держав світу, українське суспільство – у десятці найосвіченіших націй Європи, українську економіку – серед 5 найбільш перспективних і динамічних економік Євразії. Це – гідне майбутнє, якого ми можемо і маємо досягти.
Тому в українських національних інтересах – форсовано розвивати освіту, науку, інновації, прискорено модернізувати усі сектори промисловості, освоювати нові зовнішні ринки для вітчизняної продукції, розширювати свій внутрішній ринок, створити потужну систему соціальних гарантій, надовго стабілізувати політичну систему, посиливши демократичні інститути влади.
Україні вигідно зберігати і розвивати стратегічне партнерство з Російською Федерацією, адже воно відкриває багато можливостей для реалізації національних цілей, зокрема у сфері високих технологій, інфраструктурних реформ, енергетичного діалогу і питаннях безпеки. Антиросійська політика ніколи не була адекватною заміною проукраїнській.
Україні необхідно співпрацювати і з Європейським союзом з метою посилення національних позицій в економічній, екологічній, енергетичній, безпековій сферах.
У зв’язку з народженням багатополюсного світу і зміцненням нових центрів сили Україні варто розвивати співробітництво з Китаєм, Бразилією, Казахстаном, іншими країнами АТР, Латинської Америки, СНД, адже це – потенційні нові ринки для нашої продукції.
Україна має дотримуватись норм добросусідства для підтримання сприятливої «геополітичної екології» навколо своїх кордонів, адже це формує сприятливий політичний клімат всередині держави.
Всі рішення і дії, що ускладнюють або унеможливлюють реалізацію завдань національного розвитку, суперечать національним інтересам і є антиукраїнськими.
Саме таким має бути ціннісний імператив державної політики на найближчі роки. Саме на цьому має грунтуватися громадянський патріотизм українців.
Настав час минуле залишити історікам, політикам – дбати про сьогодення, а державі – дивитися у майбутнє.

«Український форум»
1 березня 2010 року

Версія для друку