X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
15 кв≥тн¤ 2021 7:35
09.03.2010

Нефракційні депутати не можуть бути обмежені в праві увійти до коаліції або опозиції

Виконавчий секретар «Українського форуму» Георгій Крючков – про конституційність майбутньої коаліції.

Сьогодні, мабуть, центральним питанням політичного життя країни є пошук шляхів виходу з коаліційної безвиході. Проблема має декілька аспектів. Перше – це як країні швидше вийти з глибокої кризи, заспокоїти суспільство, якому набридли політичні розборки, безпрецедентна демагогія, неефективно працюючий парламент, неможливість захистити елементарні права людини і громадянина. Абсолютно очевидно, що добитися цього можна лише при погодженій, злагодженій роботі президента, парламенту і уряду. Напрошується, здавалося б, найпростіший, бездоганно легітимний варіант – проведення дострокових парламентських виборів, комплектування нової коаліції, формування уряду. Але на це потрібний час. До того ж, при нинішній виборчій системі можна безпомилково сказати, що новий парламент не буде краще нинішнього. Втім, навряд чи він буде краще і в тому випадку, якщо депутати обиратимуться по мажоритарній системі. Такий стан суспільства.
  Потрібний інший підхід – спробувати переформатувати коаліцію і в рамках нинішньої Верховної Ради сформувати уряд професіоналів, який міг би вирішити в короткі терміни невідкладні проблеми в економіці, не допустити подальшого зниження життєвого рівня людей, забезпечити безперебійну виплату пенсій, заробітної плати, погасити заборгованості, завантажити підприємства, різко зменшити безробіття. Те, що зараз робиться, на перший погляд, не цілком вписується в рамки Конституції. Йдеться про включенні до складу коаліції якоїсь кількості депутатів, що не входять до складу фракцій, утворюючих коаліцію. Тим паче, що ми пов'язані з відомим рішенням Конституційного Суду. Високий суд став на позицію, що всі депутати повинні входити до складу фракцій тих партій, від яких вони були обрані в парламент. Проти цього важко що-небудь заперечити. Але ситуація склалася так, що наша Конституція в редакції 2004 року, закріпивши фактично імперативний мандат, передбачила таку підставу дострокового припинення повноважень народних депутатів, як невходження або вихід за їх ініціативою із складу фракції. Виявилося ж, що деяких народних депутатів, що зайняли по принципових питаннях позицію, що не відповідає позиції фракції, виключили з фракції. Оскільки Конституція не передбачає можливості дострокового припинення їх депутатських повноважень у такому разі, вони стали позафракційними депутатами. До речі, така категорія в нашому парламенті була до внесення змін до Конституції в 2004 р. Але оскільки ці депутати є членами парламенту, то вони не можуть бути обмежені в праві увійти до коаліції або увійти до опозиції. Зрозуміло, що із цього приводу вкрай бажана думка конституційного суду. Але час не чекає – країні потрібно жити і працювати. Тому на користь справи, в вищих державних інтересах слід було б не зупиняти процес формування нової коаліції і створення нового уряду, який негайно б приступив до роботи. А питання про конституційність прийнятих рішень винести на розгляд Конституційного Суду. Повторюю, країні треба працювати. Це розуміють наші люди і, впевнений, таку постановку питання вони зрозуміють.

Версія для друку