X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
15 кв≥тн¤ 2021 7:57
27.07.2010

Софія Київська повинна залишитися музеєм

В українських ЗМІ звучать репліки про те, що Софійський собор буде «переданий» Українській Православній Церкві для проведення служб. Чи може прадавній собор слов'янської ойкумени витримати регулярне використання як культова споруда? Коментар з цього приводу дав академік НАНУ, директор Інституту археології НАНУ, член ради «Українського форуму» Петро Толочко.

Моя думка полягає в тому, що в Софії Київській не треба дозволяти правити служби взагалі нікому, жодній з українських церков. Це вже загальнонаціональна святиня, я б навіть сказав спільнослов'янська святиня. Вона вийшла за рамки будь-якої конфесії – чи Московського, чи Київського патріархату, або ще когось. Тому мені представляється, що вона повинна залишитися музеєм. Доступним для всіх музеєм, в якому підтримувався б температурний режим, певний рівень вологості – одним словом, де підтримувався б спеціальний режим музейного зберігання об'єкту. Адже для того, щоб як можна довше зберегти дорогоцінні фрески і мозаїки Софії Київською, їх потрібно берегти від перепадів температур, кіптяви, пошкоджень, вібрації і так далі. А якщо в храмі проводитимуться служби, дотримання цього режиму буде неможливим. Що ж до необхідності проведення служб, то місце для молитви завжди можна знайти – були б бажаючі молитися. Але ж тут боротьба ведеться за престиж! Щоб певна конфесія виявилася «вгорі». Мені здається, що цього не варто робити. Тому краще залишити Софію Київську як музейну реліквію. http://www.religion.in.ua/Версія для друку