X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
28 лютого 2021 5:11
27.05.2008

У Кіровограді відбулося виїзне засідання громадсько-політичного об’єднання «Український форум»

У Кіровограді відбулося виїзне засідання громадсько-політичного об’єднання «Український форум», на якому було презентовано проект Національної стратегії розвитку держави «Україна-2015», розробленої за ініціативи «Українського форуму». Представляли цей документ голова «Українського форуму», академік Національної академії наук України Володимир Семиноженко, директор Інституту міжнародної економіки, академік НАН Юрій Пахомов, виконавчий секретар «УФ», колишній народний депутат, що двічі очолював Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Георгій Крючков, та інші.

– Нам приємно, що провідні економісти, стратеги, науковці України, – зазначила на відкритті виїзного засідання «Українського форуму», що відбулося в обласній філармонії в.о. першого заступника голови ОДА Світлана Негода, – розцінюють наш регіон як центральний не лише за географічним принципом, а й як серйозний майданчик для дискусій, пошуку ефективних шляхів, якими мають рухатися українська економіка, соціально-гуманітарна сфера, зовнішня і внутрішня політика держави.

Дуже добре, що суспільство має змогу презентувати і обговорювати різні моделі, різні бачення і підходи розвитку держави. Ще краще, що такою важливою справою переймаються громадсько-політичні об’єднання.


– Ми розглядаємо проект Національної стратегії розвитку України, – зазначив голова «Українського форуму» Володимир Семиноженко, – як документ, що має об’єднати суспільство, об’єднати українських політиків, незалежно від їхніх поглядів та переконань, задля того, аби Україна, врешті, пройшла успішний шлях до рівня розвинутої європейської держави. Ситуація в Україні складна в усіх вимірах, і у значній мірі й тому, що досі не прийнято стратегічної бази для розвитку країни. А тому кожна політична сила, яка приходить до влади, діє, виходячи зі своїх суб’єктивних чи політичних поглядів на розвиток держави. Отож прийняття української національної стратегії – давно на часі. Адже до сьогоднішнього дня Україна живе без такого стратегічного документа, який би був затверджений на державному рівні.


Запропонована «Українським форумом» стратегія розвитку країни розроблена не окремими політичними силами. Її авторами, за словами Володимира Семиноженка, є провідні науковці, фахівці, експерти. Долучались до цієї роботи, звісно, й політики. Однак ініціатори стратегії добре усвідомлюють: аби в Україні розпочалися довгоочікувані зміни, складні процеси повинні відбутися і в політичній системі, і в суспільстві. Бо суспільство має бути налаштоване на такі зміни, і «разом з державою та бізнесом зробити триєдиний шлях України до успіху».


Заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов зазначив, що обласну владу у запропонованій стратегії зацікавила, в першу чергу, регіональна складова. Адже саме на місцях накопичилося особливо багато проблем, вирішення яких пропонується здійснювати не лише через адміністративно-територіальну реформу, а й через ті механізми, які існують в усьому світі. Мова йде, зокрема, про пріоритетний розвиток територій, надання їм більше прав, про зміни до механізму оподаткування і т.ін.
За словами Віктора Серпокрилова, в останні роки Кіровоградська область зробила вагомий крок у стабілізації економіки, збільшенні виробництва промислової і сільськогосподарської продукції. Це відзначалось і під час недавнього засідання Міжнародного трейд-клубу, який проходив на Кіровоградщині. Але життя підказує, що потрібно шукати нові напрямки та ідеї, нові схеми вирішення регіональних проблем. Тому розробникам стратегії, на думку заступника голови ОДА, слід дослухатись до пропозицій, висловлених бізнесменами, науковцями, керівниками територіальних громад та виконавчих органів області, аби все те пішло на користь розвитку територій не тільки нашого краю, а й усієї України.

Голова обласної ради Микола Сухомлин наголосив, що регіон має потужну харчопереробну промисловість, великий природоресурсний потенціал, зокрема солідні запаси уранових руд, бурого вугілля і чи не найпотужніше у світі родовище горючих сланців. Щодо останнього, то за договором, укладеним між обласною радою та Інститутом теплофізики, розроблено проект отримання синтетичної нафти із цього родовища. Тому обласній владі теж є що запропонувати до проекту Національної стратегії розвитку країни.

За матеріалами  прес-служба ОДА.

Версія для друку