X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
15 с≥чн¤ 2021 22:16
15.11.2013

Володимир Семиноженко: НАНУ продовжила дію цільової програми співпраці з ЦЕРН і ОІЯД ще на 2 роки

Термін виконання цілісної програми співробітництва НАН України з Європейським центром ядерних досліджень (ЦЕРН) та Об’єднаним інститутом ядерних досліджень (ОІЯД) «Перспективні фундаментальні дослідження з фізики високих енергій та ядерної фізики» продовжено на 2014-2015 роки. Відповідна постанова схвалена Президією Національної академії наук України. Про це повідомив академік і член Президії НАН України, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

Він нагадав, що попередня цільова програма, яка реалізовувалася у 2012-2013 роках, засвідчила ефективність співробітництва між НАН України, ЦЕРН і ОІЯД. «Програма успішно виконується провідними установами НАН України, які тісно співпрацюють з ЦЕРН та ОІЯД і мають суттєві досягнення в дослідженнях з фізики високих енергій та ядерної фізики. Завдяки програмі, українські фахівці мали можливість брати участь у підготовці, виконанні та обробці результатів фізичних експериментів ЦЕРН та ОІЯД і отримали ряд важливих результатів. Одним з останніх важливих відкриттів, до якого певною мірою причетні українські вчені, є бозон Хіггса», - наголосив Володимир Семиноженко. Він наголосив, що це також стосується внеску українських фахівців у створення детекторів Великого адронного колайдера та участі науковців Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» і обробці результатів експериментів колаборації CMS з використанням сучасних комп’ютерних технологій. Окремо слід відзначити робота Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України з удосконалення програми обробки результатів експериментів на детекторі ALICE, які дозволили досягти узгодження з даними, отриманими на інших детекторах, а також ДНУ «Науково-технічний комплекс «Інститут монокристалів НАН України» зі створення унікальних детекторів частинок для експериментів ЦЕРН та ОІЯД. «Тому, враховуючи значний внесок українських вчених у проведенні досліджень ЦЕРНом та ОІЯД, а також можливість програмної підтримки в Україні наукового пошуку в галузі фізики високих енергій та ядерної фізик, прийнято рішення таку співпрацю продовжити», - наголосив В.Семиноженко. Оновлену концепцію наукова рада програми до кінця місяця подасть на розгляд Президії НАН України. Після цього буде оголошено конкурс проектів зазначеної програми. Довідково Цілісна програма співробітництва НАН України з ЦЕРН та ОІЯД «Перспективні фундаментальні дослідження з фізики високих енергій та ядерної фізики» на 2012-2013 рр. була заснована постановою Президії НАН України від 23 грудня 2011 року №349 «Про участь НАН України в роботі міжнародних наукових організацій» та розпорядженням Президії НАН України від 18 липня 2012 року №488 «Про цільову програму співробітництва НАН України з ЦЕРН та ОІЯД». Головною метою Програми є створення умов для успішного розвитку фундаментальних досліджень з фізики високих енергій та ядерної фізики.Версія для друку