X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
3 кв≥тн¤ 2020 20:33
18.12.2013

Експертне засідання «Українського форуму» «Політична ситуація в Україні: економічні ризики та перспективи» 17 грудня 2013 року

Дайджест висловлювань

Володимир Семиноженко

Тема, яку ми сьогодні обговорюємо, визначає найвищий накал політичної температури в Україні і є найбільш резонансною в світі.

Майже 100% українців підтримують мирне вирішення політичної кризи. Проте втручання іноземних держав нам також не потрібне.

Відповідальність за недосконалу підготовку Угоди про асоціацію мають нести обидві сторони – і Україна, і ЄС. Зрозуміло, що Стефана Фюле наразі турбує його кар’єра, натомість ставити на одні ваги кар’єру чиновника і долю цілої країни – неприпустимо.

Угода з Україною готувалася за стандартами, спільними для всіх країн Східної Європи. Але ми – не одна з інших країн Східної Європи. Ми маємо сучасні ядерні технології, унікальне літакобудування, розвинуту ракетно-космічну галузь. Отже, і ставлення має бути відповідним.

Сьогоднішня зустріч Президентів України і РФ у Москві засвідчує, що у нас зберігається надія на відновлення паритетних відносин.

***

Навіть у медицині криза – це початок одужання. Сьогодні влада, суспільство і бізнес повинні розробити новий формат відносин один з одним. Це і стане початком формування нового суспільного договору, який потрібний країні для виходу з цієї кризи та попередження нових.

Олег Устенко

Те страны, которые имеют более высокий уровень демократии, лучше развиваются экономически в долгосрочной перспективе. Недемократические тоже могут демонстрировать рост, но только в краткосрочный период.

Сейчас в Украине идут нормальные демократические процессы. Вопрос в другом: как это влияет на нашу экономическую ситуацию?

Популизм в экономике абсолютно недопустим. Можно сколько угодно обещать повышение зарплат, но это невозможно сделать при ограниченных ресурсах.

Мы должны сами сделать свое домашнее задание. Его за нас не сделают ни Москва, ни Брюссель, ни МВФ. Если хватит политической воли для реформ, Украина сможет показать хорошие темпы роста. При этом запрос на реформы должен исходить от самого украинского общества, которое сознательно откажется от экономического популизма.

Украина не может позволить себе играть за кого-то или против кого-то. Равноценны оба партнера – ЕС и ТС.

Дмитрий Выдрин

Следует отметить, что до сих пор никто не расшифровал «Майдан». Главная причина, которая вывела украинцев на «Майданы» - это отсутствие социального лифта в нашем обществе. За последние 15-20 лет у нас в стране были отрезаны почти все социальные лифты. Ведь на обоих Майданах звучат схожие лозунги и призывы, потому что людей вывело на улицы недовольство тем, что в обществе закрыты возможности для личностного и материального роста.

Многие, кто вышел сегодня протестовать на улицу, рассматривают Майдан как огромный социальный лифт. Показателен эпизод, когда уборщица в одном из кабинетов Киевгорадминистрации отвечала на звонки. По аналогии с тезисом Ленина о том, что кухарка может управлять государством, мы видим, как на этом Майдане уборщица может управлять мегаполисом.

Урок, который необходимо сделать из Майданов – необходимо немедленно начать отстраивать эти социальные лифты, чтобы бизнесмен мог расти от мелкого до среднего и выше, если у него есть для этого предпринимательский талант, чтобы писатели и журналисты и другие представители интеллектуального труда могли работать за нормальные гонорары и расти профессионально. Если это не будет сделано, то Майданы обернутся катастрофой для колоссального количества людей, и кризис в нашем обществе только усугубится.

Вадим Карасев

В Україні наразі не спрацьовують політичні механізми вирішення проблем. Політика робиться на вулицях.

Вільнюс унаочнив багато проблем українського суспільства. Потрібні нові аналітичні координати – попередні події відбувалися в рамках пострадянської моделі. Сьогодні вона себе вичерпала. Виникає питання: що прийде їй на заміну? Всі нові моделі так чи інакше пов’язані з інтеграцією, але у країні існує «криза географії» - як внутрішня (Захід-Схід), та і зовнішня (ЄС-МС).

Україна стикається з дилемою. Євроінтеграція є політично важливою, але економічно ризикованою для збереження України як промислової держави. Інтеграція до МС, навпаки, економічно можлива, але вона формує політичну кризу.

Вихід із сьогоднішньої ситуації:

- формування суспільства договору, ненасильства;

- новий конституційний договір. Потрібна парламентська республіка з виборами президента у парламенті. Тоді президентом може бути моральний авторитет, а не політик;

- відкрита економіка – не для ЄС, а для самих українських громадян. Це – шлях до виникнення в Україні середнього класу.

Борис Кушнірук

Головні складнощі, пов’язані з Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом і створенням зони вільної торгівлі, полягають у неготовності частини українських виробників переходити на технічні регламенти ЄС. А без цього неможливе просунення українських товарів на ринки країн Євросоюзу.

Причому ставлення до цього питання не однозначне навіть серед представників суміжних секторів. Гендиректор ДП «Антонов» Дмитро Ківа говорить про те, що його підприємства готові до євростандартів, а керівництво «Моторсічі» різко виступає проти і запевняє, що перехід на технічні регламенти ЄС загрожує знищенням виробництва. Справа у тому, що на «Моторсічі» 20 років нічого не робилося для переходу на стандарти ЄС і не робиться надалі.

Економіка Росії наразі слаба і немодернізована. Більше 70% російського експорту – це паливно-енергетичні ресурси і лише 4,8% - це продукція машинобудування. Тому шлях до РФ – це шлях до нереформованої системи, в той час як шлях до ЄС – шлях до реформ.

Андрій Єрмолаєв

Найбільша проблема – перемовини у закритому режимі. Вирішувати долю країни у кулуарах не може будь-яка влада!

Побиття студентів на Майдані – лише мотив. Причини є глибшими – зростання безробіття, трудова експлуатація, корупція, тощо.

Сьогодні потрібно проводити більше таких круглих столів та відшукувати інші ефективні майданчики. Такими майданчиками, перш за все, мають стати Верховна Рада та Національний круглий стіл. Також необхідно намітити головні «точки компромісу». Це – інтеграційний вектор, конституційний договір, економічні реформи, реформа місцевого самоврядування.

З кожним разом (90-ті роки, 2001, 2004, 2013) Майдан демонструє нову якість громадянського суспільства. Сьогодні воно показало свою зрілість, сказавши «Ні!» політикам, які намагалися ним керувати на Майдані.

Український громадський рух без агресії і конфліктів – це феномен у світі (порівняно з іншими країнами, де також відбувалися акції громадської непокори).

***

Модернізація – це наша національна справа. Для цього не потрібні стимули ззовні. Зрозуміти нагальність завдань модернізації мали би і наші олігархи.

Владимир Фесенко

Надо сказати відверто: в країні глибока системна криза. Із неї потрібно шукати вихід.

Україна – країна парадоксів. Навіть постулат Леніна про революційну ситуацію у нас в країні має свої особливості. Верхи вже не можуть керувати за старими схемами, але й не хочуть нічого міняти. Частина низів згодна жити по-старому, а частина – категорично проти, але самостійно нічого не змінить.

Наразі вирішення поточного політичного загострення полягає у конкретних компромісних кроках. Треба демілітаризувати центр Києва. Залишити посилену охорону, але вивести надмірно велику кількість спецпризначенців. Опозиція зі свого боку повинна хоча би звільнити будову КМДА.

Для виходу із кризи, що склалася в Україні, потрібні системні економічні рішення – лише короткостроковими кредитами від РФ ситуацію не вирішиш. І головне – потрібна послідовна зовнішня політика. Тоді не буде і протестних Майданів.

Людмила Русаліна

Криза з’явилася не 27 днів тому, а набагато раніше. Зараз – просто її кульмінація, яка має послугувати приводом для діалогу. Головне для нашого суспільства, щоб криза вирішилася мирним шляхом і політики не довели країну до громадянської війни., не дали її розірвати зовнішнім силам на декілька сировинних придатків.

Відкладання підписання Угоди з ЄС мало вагомі причини. Підписати її сьогодні було би неправильно і надто зарано, адже запропоновані умови однозначно невигідні для більшості вітчизняного бізнесу.

Всеволод Степанюк

Відтепер стосунки України з ЄС будуть розвиватися в рамках СОТ – і не більше. З Росією все принципово інакше, адже ми – «співставні множини», у нас все ще переважно спільна інфраструктура, виробнича кооперація, зрештою – спільні історія та мова. Українська промисловість в принципі не може перейти на європейські стандарти, адже патенти на багато видів продукції – у Росії.

Наш вектор – вступ до Митного союзу за формулою 3+1, але «1» тут – Росія, адже у неї принципова інша «вага» у порівнянні з іншими членами МС. Суспільного договору в Україні ніколи не було.

Головне завдання на сьогодні – якщо не федеративний устрій, то принаймні делегування більшої свободи на місця.

Володимир Цибулько

Україна – держава з негативним політичним сальдо.

Підстави для нового суспільного договору дійсно є. Сьогодні на майданах з’явилися люди «нової якості», впевнені і самодостатні.

Чому для людей настільки важлива євроінтеграція? Бо це «імпортна модель успіху», що передбачає рівність усіх перед законом, свободу ведення бізнесу, відсутність корупції… У нас за всіма цими параметрами - повний негатив. Українцям не потрібне посередництво іноземців. Але хто може бути у числі переговірників? Навряд чи партії, адже суспільна довіра до них не більше 3%. Потрібно провести вибори на місцях, переформатувати ВРУ та Уряд, а тоді вже відновлювати довіру суспільства до влади.

Ярослав Жаліло

Україна стає помітним суб’єктом геополітики. Незважаючи на політичну кризу, економіка поки що демонструє стійкість.

Головний недолік – відсутність інституційної структури, яка би давала можливість запустити та проводити економічні реформи.

Що потрібно для розв’язання нинішнього конфлікту?

- раціоналізувати зміст конфлікту (або євроінтеграція, або зміна влади);

- ініціювати вироблення спільної програми дій з конкретними кроками і термінами для трикутника Україна-ЄС-Росія;

- шукати способи компенсувати витрати за нашими інтеграційними проектами.

Сьогодні країни світу розподіляються на ті, що мають передову структуру економіки, володіють значними природними ресурсами або дешевою, натомість досить продуктивною робочою силою, а також ті, що «не визначилися» у чому їх конкурентні переваги.

Україна відноситься до останньої групи. Єдиний вихід – розвивати інноваційній сегмент економіки. Зробити це ми можемо лише в інтеграції. Тісне зближення з США та Китаєм відпадають зі зрозумілих причин. Залишаються ЄС та РФ (у складі МС), між якими ми висимо як між двома магнітами.

Оптимальний вибір – це Європа. Всі технології у Митному союзі – це технології ВПК.

Європейські стандарти потрібні насамперед нам самим.

Інна Степанець

Студенти – ідеалісти. Ми хочемо жити в якісній державі, а не існувати. І маємо думки, як реалізувати цю мету. Вважаємо, що молодь необхідно запрошувати до участі у Національному круглому столі, у тому числі - представників страйкуючого студентства. Також студенти, які вже є без п’яти хвилин спеціалістами, хочуть брати участь у робочих групах з підготовки країни до підписання Угоди з ЄС.

Леонід Губерський

Треба співпрацювати з усіма сусідами. Впродовж 20 років у нас не було єдиної ідеології, а отже і єдиного вектору. Вузи не були причетні до аналізу Угоди з ЄС, хоча молодь у цьому плані є дуже активною.

Володимир Семиноженко

Виступи, що прозвучали сьогодні, як правило, складалися з двох частин:

1) тактичні заходи, спрямовані на вирішення поточної ситуації,

2) стратегічні перспективи держави.

Свого часу «Український форум» запропонував Національну стратегію «Україна-2015», яка, на жаль, не була реалізована. Всім потрібно робити висновки. Версія для друку