X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
21 вересн¤ 2020 5:52
25.01.2014

Голова Українського форуму Володимир Семиноженко провів круглий стіл щодо виходу України з кризи

До пошуку компромісного рішення щодо вирішення складної політичної ситуації, яка зараз склалася в Україні, необхідно залучати якомога більше стратегічно мислячих, авторитетних людей. На цьому наголосив голова Громадсько-політичного об’єднання «Український форум», голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час круглого столу «Політична ситуація в Україні: стан та перспективи», який пройшов за сприяння Українського форуму в прямому ефірі Першого національного.

За його словами, проведення круглого столу обумовлене необхідністю пошуку шляхів виходу із складної політичної ситуації, яка зараз склалася в Україні: «Важливо знайти такі рішення з обох сторін, які б дозволили стабілізувати ситуацію в Україні», - наголосив В.Семиноженко.

Зокрема, він ініціює розроблення і прийняття дорожньої карти розвитку української держави «Україна-2020». За словами В.Семиноженка, ця програма дій повинна містити стратегічний план мінімум до 2020 року. «Тоді дійсно суспільство буде бачити перспективу, повірить у неї, і саме на цьому шляху можна робити ті перезавантаження, які очікує суспільство», - заявив він.

Голова Українського форуму зазначив, що у даній ситуації влада повинна бути сильною. «А її сила полягає у тому, що лише сильна влада може йти на поступки і компроміси, і сьогодні треба максимально акумулювати такі можливості», - заявив він. Разом з цим він додав, що сильною повинна бути й опозиція: «Сильна опозиції – це не та, яка ховається за спини мітингувальників, а та, що здатна йти вперед, і дати прогресивний порядок денний своїм виборцям». Попри загострення ситуації, наголосив голова «Українського форуму», необхідно пам’ятати: по обидва боки барикад стоять співгромадяни, а не вороги. «Саме тому необхідно припинити протистояння, аби запобігти більшій кількості жертв», - наголосив В.Семиноженко.

Крім того, за його словами, буде багато європейських політиків висловлюються щодо України не досить коректно і толерантно, і це можна розцінювати як втручання у внутрішні справи України.

«Україна перебуває в центрі інтересів усього Євразійського континенту. Саме тому важливо під час діалогу досягнути компромісу і з нашими політичними колегами із інших країн. Позиції повинні бути врівноважені. І ті візити, які розпочинаються з сьогоднішнього дня, повинні бути предметом досягнення рівноцінних умов, де б усі, у тому числі і європейські політики, узяли на себе зобов’язання, які будуть виконані», - зазначив В.Семиноженко.

У свою чергу політолог Володимир Цибулько наголосив, що зараз необхідно говорити про ту модель змін і модернізації держави, яка б дозволила гарантувати конституційні права громадянину, можливості економічної реалізації та особисту безпеку. «Зміни, які потрібні Україні, необхідно обговорювати на багатьох рівнях. Очевидно, що потрібно починати із змін до Конституції», - переконаний політолог. Він вважає, що для цього варто використати майданчик оновленої Конституційної Асамблеї, у якій були б представлені всі сторони.

Разом з цим народний депутат України Володимир Макеєнко наголосив, що 28 січня 2014 року відбудеться позачергова сесія Верховної Ради, яка буде присвячена пошуку шляхів нормалізації політичної ситуації в державі. Він висловив переконання, що політикам вдасться сформувати такий порядок денний, який дозволить потрібні рішення знайти. «Звертаюся до журналістів, політиків, суспільства: ми всі разом повинні градус дискусії знизити і почати шукати вихід з цієї політичної кризи. Я впевнений, що і в опозиції, і в більшості вистачить розуму знайти той порядок денний, за який ми зможемо проголосувати», - сказав депутат. Його колега, народний депутат України Нестор Шуфрич, при цьому не виключає, що до законів, які були прийняті Парламентом 16 січня, будуть внесені зміни. Він зазначив: оскільки народні депутати не мали змоги у нормальному режимі обговорити законопроекти у сесійній залі, то вони швидше за все будуть удосконалені. «Безумовно, ми не виключаємо перегляду окремих норм. Я, наприклад, не погоджуюся з вимогою відмінити норму про маски: якщо ти вийшов на акцію протесту, у тебе конституційні, законні наміри, то тобі нема потреби ховати обличчя. Щодо касок, то, думаю, ця норма буде переглянута. Також напевне буде переглянута норма і щодо кортежу із 5 автомобілів. Крім того, швидше за все будуть внесені зміни в норму про наклеп – на такі дії має бути реакція, але відповідальність буде пом’якшено», - заявив нардеп.

Разом з цим академік НАНУ, член Українського форуму Петро Толочко наголосив, що зараз простежується тенденція до розпаду української державності. «Те, що зараз робиться на Західній Україні, це, по суті, вихід із правового поля України. Ви можете собі уявити що буде, якщо цим шляхом, але з іншим знаком якості, підуть Південні і Східні області, у що перетвориться Україна? Думаю, що усвідомлення того, що Україна перебуває у процесі розпаду державності нема ще у жодної сторони», - зазначив академік.

На його переконання, насправді в Україні немає об’єктивних причин для такої політичної кризи: «Скажіть, у нас що зарплати, пенсії чи стипендії не виплачуються?..». Натомість, вважає він, ми зараз зіткнулися з проблемою моралі. Петро Толочко вважає, що зараз назріла необхідність провести діалог, у якому мають бути представлені всі частини суспільства: не тільки представники майдану, але й люди, які мають інші погляди.

На думку виконавчого секретаря Українського форуму Георгія Крючкова, опозиція перейшла до відверто протизаконних методів силового захоплення влади, яким влада протистояти не зовсім готова. «В Україні формується двовладдя, загроза державного перевороту дуже зросла», - додав він.

Г.Крючков вважає, що усім сторонам, особливо владі, необхідно зробити висновки з того, що відбулося: «Влада повинна слухати голос народу, враховувати думку вчених, соціологів. Крім того, необхідно зробити дуже серйозні висновки щодо Конституції», - підкреслив він.

У свою чергу директор Інституту глобальних стратегій Вадив Карасьов переконаний, що початком виходу із кризи є не зміни людей при владі, а, можливо, повернення до Конституції 2004 року – тобто повернення Парламенту його повноважень. «Нам треба починати з перевантаження конституційної системи», - вважає він.

Політичний експерт Олеся Яхно запевняє, що сторони насамперед повинні усвідомити масштаби кризи, а тоді пропонувати шляхи її вирішення. «Без цього будь-яке рішення буде тимчасовим і неефективним», - сказала вона. Політолог відзначила, що зараз нема основного протистояння влада-опозиція, а є протистояння політика-суспільство. «І суспільство втомилося, що політики завжди використовують лише два інструменти зацікавлення: або соціальний, або радикальний, іншого нема», - зазначила вона. Олеся Яхно переконана, що політики повинні вчитися розмовляти і домовлятися. «Люди можуть розійтися з вулиць за умови, якщо вони побачать перспективу», - сказала вона.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зі свого боку наголосив, що політична ситуація в Україні має безпосередній вплив на економіку нашої держави. За його словами, ніхто з інвесторів і кредиторів не буде розбиратися з тим, що в деталях відбувається в Україні і чому це відбувається. Для них важливо те, що політична ситуація нестабільна, а це означає, що для України закриваються зовнішні ринки запозичень. У довгостроковій перспективі, це може бути не так погано, але зараз це може виявитися катастрофою. Не слід забувати, що Україна має дефіцит держбюджету, який ми фінансуємо шляхом запозичень. «За два дні ми практично втратили піввідсотка нашого ВВП», - зазначив він. Але це тільки одна сторона проблеми, додав експерт. Коли країна відрізана від зовнішніх ринків, припиняється закладання основ майбутнього економічного росту. «Тому проблеми, які є на теперішній час, розростаються, як снігова лавина. Тобто, без політичної стабілізації очікувати, що економіка буде працювати сама по собі невірно», - підсумував Олег Устенко. Версія для друку