X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
26 вересн¤ 2020 20:00
16.05.2014

В.Семиноженко: Маємо сильні позиції, спираючись на які можемо побудувати власну модель економічного зростання

Лише нові знання та інновації, в основі яких лежать наукові здобутки та високотехнологічні рішення, визначають соціально-економічні перспективи кожної держави. Відповідно успіх України та її місце у глобальній економіці напряму залежить від рівня розвитку вітчизняної науки і технологій. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко з нагоди Дня науки.

«Підтримуючи науку сьогодні, ми інвестуємо в майбутнє України і формуємо національні конкурентні переваги», - зазначив він. Голова Держінформнауки зауважив, що досягнення і благополуччя будь-якої країни залежить від розвитку економіки та рівня конкурентності товарів і послуг, що неможливо без застосування найсучасніших технологій. «Для України це особливо критично сьогодні, в умовах підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, коли вона має вийти на ринок світової економічної конкуренції», - підкреслив Голова Держагентства.

При цьому в структурі української економіки все ще домінує сектор низьких технологій. За період з 2011 по 2012 роки питома вага високих технологій упала з 9,4% до 9%, а в секторі низьких технологій навіть спостерігається незначне зростання – з 64,2% до 65,4%. Аналогічна картина в технологічній структурі експорту: низько- та середньо технологічний експорт складає понад 2/3, а розрив із провідними країнами за рівнем виробництва і експорту товарів високого ступеня технологічної обробки складає майже 3,5 раза.

Такий дисбаланс із значним домінуванням низькотехнологічної продукції, зазначає Голова Держінформнауки, впливає на загальний технологічний рівень країни і відображається на її міжнародних рейтингах. Так, у 2013 році Україна втратила 11 позицій в Глобальному індексі конкурентоздатності, 8 позицій в Глобальному інноваційному індексі. Але слід зазначити, що рейтинги складаються з цілого ряду складових, і серед них є такі, де Україна просунулась вперед. Наприклад, «Інституції» (+ 12 позицій), «Людський капітал і дослідження» (+ 4), «Інфраструктура» (+7 позицій). Тобто організаційна складова, у тому числі залученість компаній до інновацій, конкурентність на внутрішньому ринку, регуляторне середовище мало сприяють тому, щоб інновації стали масовими. Проте все, що стосується людських ресурсів – освіченості, наявності кваліфікованих кадрів, ринку праці, патентної активності, освітньої та наукової інфраструктури – залишається на високому рівні. «Отже, ми маємо сильні позиції, спираючись на які можемо побудувати власну модель економічного зростання, яка забезпечить нам перехід від технологічної деградації до рівноправного торгово-економічного партнерства. Такий підхід повинен бути прийнятий насамперед на державному рівні», - вважає Володимир Семиноженко.

Довідково

Відповідно до Указу Президента України від 14 лютого 1997 року № 145 «Про День науки» професійне свято працівників науки відзначається щорічно у третю суботу травня. У 2014 році День науки в Україні припадає на 17 травня.Версія для друку