X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
24 вересн¤ 2020 5:46
05.08.2014

Віктор Мусіяка: Відновлення блоків сповільнить партійне будівництво в Україні

Ініціатива скорочення термінів виборчої кампанії до 45 днів цілком відповідає положенню частини 2 статті 77 Конституції України, в якій сказано, що позачергові вибори до Верховної Ради призначаються Президентом і проводяться в період 60 днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень парламенту. Так прокоментував підготовку узгодженого проекту змін до виборчого закону конституціоналіст, член ради «Українського форуму» Віктор Мусіяка.

"Відповідно до Конституції проведення виборчої кампанії означає не протягом, а в межах 60 днів. Втім, таке рішення вимагає внесення відповідних змін до Закону про вибори народних депутатів. Експерти повинні оцінити, наскільки можна стиснути кожен з етапів виборчого процесу, щоб виборці і виборчі комісії були здатні протягом 45 днів забезпечити належне проведення волевиявлення громадян ", - розповів експерт. Що стосується системи проведення виборів, за словами члена ради «Українського форуму», в політичному середовищі давно дійшли висновку, що найбільш прийнятним був би варіант пропорційних виборів за відкритими регіональними списками.

"Такі пропозиції змін до законодавства вже підготовлені фахівцями і можуть бути швидко внесені у ВР і проголосовані", - підкреслив Мусіяка. Щодо введення в виборче законодавство можливості створення блоків, за його словами, це не тільки сповільнить партійне будівництво в Україні, а й зменшить політичну відповідальність партій. Адже, об'єднуючись в блоки, партії не розвиваються як самостійні суб'єкти політичного життя країни. Блоки же, в свою чергу, до кінця каденції у парламенті розпадаються і переформатуються.

"Про яке партійне будівництво може йти мова, коли всі блоки, як правило, іменні і спираються на ім'я відомого політика, - зазначив експерт. - Виборців агітують, якщо вони довіряють політику, довіряти і тій команді, яку він тягне в списку. Не дивно, що в цьому списку потім виявляються олігархи, злочинці або просто безвідповідальні люди. Тому я проти повернення блоків ", - заявив Мусіяка.

Разом з тим він зазначив, що події на Сході України і необхідність достроково провести вибори застали українську політичну еліту в такому стані, коли вона ще не здатна цілеспрямовано розвивати партії, тому і прагне якимось чином забезпечити об'єднання тих чи інших політичних сил між собою.

"Іноді треба йти на радикальні кроки. Я б не повертав блоки, адже відмовитися від них потім буде дуже складно. Це затягує формування нормальної політичного середовища і уповільнює процес політичної сформованості України", - зазначив член ради «Українського форуму».

Нагадаємо, за повідомленням прес-служби парламенту, Президент, прем'єр, спікер Верховної Ради та лідери парламентських фракцій і груп домовилися 31 липня про скорочення терміну виборчої кампанії до 45 днів, а також про підготовку узгодженого проекту змін до Закону про вибори, зокрема, про введенні пропорційної виборчої системи з відкритими списками і відновленні виборчих блоків як суб'єктів виборчого процесу.

Джерело:http://www.3republic.org.ua/ru/news/13852 Версія для друку