X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
26 лютого 2021 20:44
02.04.2015

Володимир Семиноженко: Нинішня пенсійна новація уряду і ВРУ пов'язана не з економією коштів, а з елементарною безграмотністю її авторів.

У нинішньому році перше квітня «порадувало» нас не тільки космічним підвищенням комунальних тарифів, але і вступом в дію змін до закону про пенсійне забезпечення, що обмежують пенсії певним групам працюючих пенсіонерів. Не буду оцінювати правильність такого кроку. З цим все зрозуміло. Але під ніж потрапили і вчені. Як результат - хвиля масових звільнень висококваліфікованих фахівців - викладачів вузів, вчених, наукових співробітників. Їхній досвід важко переоцінити, а ще важче знайти їм заміну. Нагадаю, що через кризу 90-х років, спостерігається «провал» в середньому поколінні вчених. До того ж через ситуацію в країні і, напевно, настільки ж трагічної ситуації в науці та освіті, фахівці середнього покоління масово виїжджають за кордон або змінюють сферу діяльності. В результаті наука, яку фактично викреслили з державних пріоритетів і поставили на межу виживання, сьогодні втрачає все більше кваліфікованих кадрів.

Українська Федерація вчених підготувала зміни до прийнятого Закону, які передбачають, що співробітники наукових організацій і вузів, які отримують пенсію відповідно до Закону «Про науку і науково-технічну діяльність», продовжать отримувати цю пенсію за умови оплати їхньої праці зі спеціального фонду держбюджету. Це означає, що фінансування зарплати відбуватиметься за рахунок грошей, зароблених самими вченими, які працюють за контрактом на конкретних проектах.

Хочу зазначити, що дана пенсійна новація уряду і ВРУ пов'язана не з економією коштів, а з елементарною безграмотністю її авторів. Адже досі у владі всі думають, що наука виживає тільки за рахунок бюджетного фінансування. Але це аж ніяк не так. Як керівник Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» можу сказати, що всі «наукові» пенсіонери працюють тільки за контрактами в рамках конкретних проектів, заробляючи, таким чином, кошти для Інституту і для своїх зарплат в тому числі.

Захоплюючись подібним бездумним законодавчим регулюванням, яке фактично руйнує високотехнологічну галузь країни, Уряд і ВРУ забувають, що Україна є асоційованим членом ЄС і повинна максимально адаптуватися до його правил. Але, на жаль, у нас число науковців вже в рази менше, ніж навіть у країнах Східної Європи, які ми традиційно випереджали в науковому розвитку.

Інтеграція в ЄС - це не тільки впровадження відповідних техрегламентів і стандартів, а й, наприклад, дотримання Лісабонського критерію - 3% від ВВП інвестицій в науку. Такий показник обов'язковий для кожної країни - члена ЄС.

Як цього досягти Україні, не створюючи нових робочих місць для науковців, а тільки втрачаючи їх?

Джерело: Фейсбук В.Семиноженка Версія для друку