X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
26 лютого 2021 21:44
03.04.2015

Володимир Семиноженко: Якщо когось із влади наука не цікавить, то це не привід цілеспрямовано позбавляти країну успішного майбутнього.

Прочитав чергове інтерв'ю Міністра освіти і не можу позбутися відчуття, що в його висловлюваннях рефреном звучить прихована, а іноді і явна агресія щодо Академії наук та її Президента. І вона з'явилася не сьогодні.

Але з таким деструктивним ставленням, яке позначається на розвитку української науки, важко чекати від галузі якихось результатів. Не посіявши насіння, неможливо зібрати врожай.

Якщо звернутися до історії формування НАНУ, то ми побачимо, що навіть у самі економічні важкі роки держава не дозволяла собі економити на вчених та науці. Тільки кілька прикладів: в 1928 році фінансування науки було збільшено в три рази, а в післявоєнному 1947 році в п'ять разів збільшено зарплату вчених, що дозволило до початку 60-х сформувати потужний пласт молодих перспективних учених.

У 1945 році в ХФТІ була створена легендарна Лабораторія № 1, яка займалася «атомним проектом» і сьогодні ми знаємо, що чимало розрахунків Ахиєзера і Померанчука перевершували аналогічні розрахунки Бете і Вигнера, яким допомагав Ейнштейн.

Щодо організаційної структури НАНУ. У НДР реформування Академії наук пройшло шляхом адаптації її до форми вже існуючих наукових товариств. Причому ця модель багато в чому збігається зі структурою української Академії наук. Це 80 науково-дослідних інститутів, розбитих на 5 наукових секторів, дослідницькі завдання Товариства Лейбніца являють собою сполучну ланку між фундаментальними дослідженнями (Товариство Макса Планка) і прикладними (Товариство Фраунгофера). Але в Німеччині наука - пріоритет, а у нас її курує навіть не перший заступник міністра.

І наостанок, хочу сказати, якщо когось із влади наука не цікавить, і вони не знають, що це таке, то це не привід цілеспрямовано позбавляти країну успішного майбутнього.

Джерело: Фейсбук В.СеминоженкаВерсія для друку