X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
16 кв≥тн¤ 2021 10:58
19.05.2015

Володимир Семиноженко: МОН не потрібно боятися спілкування з професіоналами

Тільки що з'явився новий варіант проекту Закону «Про науку і науково-технічну діяльність». Офіційно. Викликає подив, що вже завтра він буде розглядатися на КМУ. Прямо скажу, не кращий стиль роботи МОН і КМУ, але він уже не дивує, став звичним.

Заради справедливості скажу, що жорстка критика попередніх «новацій» врахована приблизно на дві третини. Однак, як і раніше, у МОН сверблять руки «покерувати» академіями і воно знову залишає лазівку, щоб «спрямовувати и координувати». І як і раніше є питання, хто це буде робити і як.

Друге. Тривають спроби ще більше централізувати владу над наукою навіть через правильну нашу ідею про створення Національної Ради з науки.

Третє. Йде наступ на соціальний захист вчених. Пропонується, щоб наукові пенсії становили 60% від заробітної плати. Зараз - 80%, тобто йде пряме порушення Конституції. Європейський приклад: у Франції наукова пенсія становить 90% від заробітної плати вченого. Так куди ми рухаємося?

У Законі явно присутні корупційні ризики, пов'язані з заснуванням малих підприємств і необхідністю отримувати дозволи у вищих органів. Єдиний правильний - заявний принцип. Перевіряйте скільки завгодно, але потім!

Знову забули про державні госпрозрахункові проектно-конструкторські інститути. Вони знову будуть «покарані».

А найголовніше, чого немає в Законопроекті, і що потрібно доробляти - відсутність акценту на інновації. А адже це якраз те, що сьогодні вкрай необхідно.

Ще про принципове. У такому вигляді Закон і через рік не запрацює. У «Прикінцевих положеннях» повністю не сформульовані необхідні зміни, а тільки надано півроку на їхню підготовку. Коли ж вони будуть прийняті в ВРУ?

Позитивний підсумок наявний, але над Законом доведеться ще попрацювати. І МОН не потрібно боятися спілкування з професіоналами, а Кабміну почекати якісного законопроекту.

Джерело: Фейсбук В.СеминоженкаВерсія для друку