X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
26 лютого 2021 21:42
21.05.2015

Володимир Семиноженко: Потрібно об'єднати все вище експертне співтовариство і зробити нормальний, європейський закон про науку.

Сьогодні в порушення всіх обіцянок, публічно даних науковій громадськості щодо широкого обговорення нового проекту Закону про науку, на Кабміні за ініціативою МОН був «протягнутий» (з голосу) наспіх підготовлений законопроект, який містить ряд небезпечних підводних каменів, які не підуть на користь ні науці , ні країні.

Хочу відзначити, що останній варіант тексту цього законопроекту так і не був офіційно опублікований.

Такий поспіх можна пояснити багатьма причинами - від страху перед компетентною експертною дискусією до надлишкової самовпевненості чиновників МОНу, що межує з дилетантизмом.

Також характерно, що сьогодні на засідання Кабміну не був запрошений жоден представник національних Академій наук або інший фахівець, який міг би висловити компетентну думку. Це про відкритість роботи МОНу і КМУ.

Сумно, що таким ставленням до науки МОН завдає шкоди не тільки науковому співтовариству, але країні, дискредитуючи владу, а головним чином, Президента.

Показово також ставлення до молодих вчених - їхні розумні, абсолютно «робочі» пропозиції абсолютно не були враховані в проекті.

Звертає на себе увагу і значна корупційна складова, закладена в розділах, пов'язаних із створенням стартапів, заснованих на інтелектуальній власності. Не кажучи вже про новації щодо посилення адміністрування та централізації управління наукою.

У свій час, не так вже й давно, прогресивна наукова громадськість виступила проти Закону про вищу освіту, запропонованого попереднім

Міністром, що в підсумку призвело до появи Закону про вищу освіту, прийнятому в 2014, правда, поки не працюючого. Але нинішній Закон про науку за технологією «продавлювання» міністерством перевершив навіть те, що робилося раніше.

Виникає риторичне питання - де прогрес?

Зрозуміло одне: потрібно об'єднати все вище експертне співтовариство і зробити нормальний, європейський закон про науку, який би вирішувати не тактичні й особистісні завдання чиновників МОНу, а ставив стратегічний пріоритет - зробити інновації головною складовою економічної політики держави.

Джерело: Фейсбук В.Семиноженка Версія для друку