X Title

RSS - що це?

RSS — це засіб, за допомогою якого можна легко й швидко довідатися про появу нової інформації на сайтах.

Чи є на сайті RSS?

Якщо Ви бачите на сайті маленький жовтогарячий значок з буквами XML або RSS, значить під ним є посилання на RSS-файл.

RSS був розроблений творцями новинних сайтів для зручності їх відвідувачів, сьогодні, підписавшись на декілька RSS-потоків одночасно, можна легко відслідковувати безліч новинних Інтернет-ресурсів, нових повідомлень на форумах і в Інтернет-щоденниках, статтях і фотографіях, також одержувати інформацію про результати соціологічних і маркетингових досліджень і багато чого іншого.

Сучасні браузери й поштові клієнти вміють працювати з RSS-потоками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera, Microsoft Internet Explorer (починаючи з версії 7.0).

Мир на сході України настане завдяки:

Мінським домовленностям

Повній перемозі України в АТО

Домовленностями між Президентами України і Росії

Затягнеться довгострокова війна

Інша думка

Проекти Прес-служба Фото/відео
15 кв≥тн¤ 2021 8:37
19.05.2015

Володимир Семиноженко: Тільки кваліфіковане експертне співтовариство знає, що потрібно галузі для подальшого розвитку

Будучи в Харкові, провів у Будинку вчених зустріч, присвячену обговоренню нової редакції Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», підготовлену нинішнім МОНом. Серед учасників - найавторитетніші представники наукового співтовариства: ректори вузів, керівники галузевих інститутів, провідних академічних наукових організацій. Одностайна думка щодо закону - непродуманий, юридично безграмотний, непрофесійний. Наведу тільки дві цитати учасників обговорення: перша «ще одна авантюра МОН, спрямована на знищення української науки», друга «прояв агресивного дилетантизму і невігластва». Безумовно, в такому вигляді вносити його в Раду неприпустимо.

Якщо попередній Закон (1998) зіграв свою вирішальну роль у збереженні статусу України, як наукової держави і збереженні кадрового потенціалу, забезпечивши підвищення соціального статусу вчених, розширення прав національних академій, то нинішній остаточно доб'є українську науку.

Наприклад, замість розширення автономії і самостійності, децентралізації, демократизації академічної науки, всі академічні інститути планується підпорядкувати МОНу і ні про що серйозне без узгодження з чиновниками не може бути й мови. Це практично аналог хрущовської розправи з наукою 1955 року. Тоді ситуація вирішилася зняттям Хрущова. Не хочу проводити аналогії.

Якщо це допустити, то виникає питання: хто конкретно з нинішнього складу «реформаторів» в МОН візьметься керувати видатними академіками Б.Є. Патоном, А. Наумовцем, Д. Локтевим, О. Кришталем та іншими провідними вченими?

Хотів би нагадати, що реформа Академії - це створення умов для ефективної роботи, підтримка науки і вчених, а не «керівництво». До чого призводить «керівництво» ми бачимо на прикладі української економіки. Може перед МОНом стоїть завдання довести до аналогічного стану і науку?

В цілому ставлення керівництва МОН до Академії наук і вчених можна охарактеризувати фразою одного з героїв відомого фільму «Міміно»: «таку особисту неприязнь я відчуваю ..., що їсти не можу ...»

Тепер про соціальний захист вчених. Наприклад, у Франції пенсія наукового працівника становить 90% від його зарплати. Україна ж, яка практично вже живе в умовах ЄС, принаймні, виходячи із заяв державних чиновників, і де ця цифра становить 80%, скорочує в законі наукову пенсію до 60%.

Ще один привід для обурення - це підготовка подібних документів за спиною наукового співтовариства, в кулуарному режимі. Все нагадує партизанську вилазку.

Тепер про конструктив. Щоб виправити ситуацію, ми створили в Харкові - провідному науково-освітньому центрі постійно діючу робочу групу, яка займатиметься акумулюванням і обробкою пропозицій до закону і внесенням змін його положення. Необхідно підготувати якісно новий Закон.

І сьогодні ми звертаємося до всіх наукових інститутів і організацій, внз, вчених, представників галузевих громадських організацій з пропозицією висловити свої критичні зауваження та пропозиції до проекту Закону.

Тільки кваліфіковане експертне співтовариство знає, що потрібно галузі для подальшого розвитку і що для цього необхідно зробити. Владі потрібно просто не заважати, якщо вона не може або не хоче допомагати.

Джерело: Фейсбук В.Семиноженка